فنر فشاری

فنر فشاری
فنر فشاری

فنر فشاری چیست؟

کارکرد فنر فشاری به این صورت می باشد که با فشرده شدن و ذخیره انرژی و رها شدن فشار وارد شده، به حالت اولیه بر می گردد. فنر فشاری از پر کاربردترین فنر ها بوده که مورد استفاده در صنایع مختلف می باشد. این فنر با کارایی که دارد توانسته سفارش و فروش بالایی داشته باشد.

فنر های فشاری متشکل از چندین حلقه بوده که با توجه به کارکرد آن فاصله مشخص و استاندارد دارد. کارکرد فنر فشاری برعکس فنر کششی بوده به نحوی که در فنر های کششی، نیرو ذخیره شده همانند کش، با کشش فنر ذخیره شده و در زمان مشخص فنر رها می گردد ولی در فنر فشاری با جمع شدن فنر و حلقه ها، انرژی ذخیره می گردد و در زمان رها شدن، فنر به حالت اولیه باز خواهد گشت.

کاربرد فنر فشاری

فنر های فشاری در صنایع مختلف دارای کاربرد های گوناگونی بوده که می توان به صنایعی همچون : خودروسازی، تولید انواع ماشین آلات، تجهیزات پزشکی، ساختمان، کشاورزی و … اشاره داشت. فنر فشاری یکی از پرکاربردترین فنر ها در فنر سازی به شمار رفته به نحوی که در تجهیزات بسیار دقیق، پیچیده و پیشرفته پزشکی، دستگیره درب ساختمان و همچنین ساخت کمک فنر خودرو و بسیاری دیگر از لوازم و ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید فنر فشاری

فنر فشاری بسته به نوع کاربری که دارد در انواع اندازه و سایزهای مختلف توسط فنر سازی پارس فولاد امیر، بصورت سفارشی و با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیرات فنر سازی با بیشترین میزان دقت و با استفاده از بهترین مفتول ها با آلیاژ مرغوب، طراحی و تولید می گردد.

انواع فنر فشاری

فنر های فشاری بصورت کلی به دو نوع فنر فشاری استوانه ای و کونیک تقسیم بندی می گردند. که این دو نوع فنر دارای کارکرد های متفاوتی می باشند. از همین روی در هنگام سفارش باید فنر فشاری متناسب با قطعه مورد نظر، را خرید نمایید. جهت انتخاب بهترین فنر فشاری، کارشناسان ما شما را یاری می نمایند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

اکثر فنر های فشاری از نوع استوانه ای بوده که قطر قسمت خارجی فنر، در همه نقاط بصورت یکسان می باشد. از دیگر انواع این فنر، میتوان از فنر کله قندی نام برد که یکی از انواع فنر کونیک بشمار رفته و همانطور که از نام آن مشخص است همانند کله قند، شکل مخروطی دارد و دارای شکل خاصی می باشد.

قیمت فنر فشاری

انواع گوناگونی از فنر های فشاری در بازار به فروش میرسند که در هنگام سفارش و خرید باید به کیفیت ساخت فنر دقت داشت زیرا اکثر فنرهای موجود در بازار، دارای کیفیت خوبی نیستند و پس از چندین بار استفاده، کارکرد اولیه خود را از دست می دهند. فنرسازی پارس فولاد امیر با سال ها سابقه، تولید کننده انواع فنر فشاری در سایز و اندازه های سفارشی با کیفیت ساخت بالا و امکان سفارش بصورت انبوه را دارا می باشد.

با توجه به نوسانات قیمت فنر، جهت استعلام فنر فشاری، با کارشناسان فنر سازی پارس فولاد امیر تماس حاصل فرمایید.

ساخت فنر فشاری
ساخت فنر فشاری
تولید فنر فشاری مخروطی
تولید فنر فشاری مخروطی
فنر فشاری
فنر فشاری
انواع فنر فشاری
انواع فنر فشاری
خانه محصولاتتماسارتباط با ما