فنر پیچشی

1/5 - (1 امتیاز)
فنر پیچشی
فنر پیچشی

فنر پیچشی چیست؟

فنر پیچشی به نحوی طراحی شده است که انرژی چرخشی را به قطعه مورد نظر منتقل کند. همانطور که از اسم این فنر مشخص است، کارکرد این فنر به این صورت است که جهت انتقال انرژی، می چرخد. فنر های پیچشی نسبت به دیگر فنر ها مانند فنر کششی و فنر فشاری ، دارای کاربردهای محدودی می باشند.

فنر پیچشی جهت انتقال انرژی، می چرخد و همواره محور آن ثابت بوده ولی پایه های آن در هنگام چرخش، حرکت میکنند. با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که این فنر دارد، در بسیاری از صنایع و قطعات مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربرد فنر پیچشی

فنرهای پیچشی دارای کاربرد های گسترده ای در صنایع مختلف می باشند که می توان به کاربرد هایی مانند : فنر بندی خودرو، گیره لباس ، تجهیزات پزشکی و … را نام برد. فنرهای پیچشی باید از کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشند و یک فنر کششی خوب دارای ویژگی هایی همچون : نرمی در کارکرد، عمر زیاد، آلیاژ مفتول با کیفیت بالا، ضد زنگ بودن آلیاژ مفتول بکار رفته در تولید فنر پیچشی، نیاز نداشتن به مراقبت و غیره اشاره داشت.

تولید فنر پیچشی
تولید فنر پیچشی

طراحی و تولید فنر پیچشی

فنر سازی پارس فولاد امیر تولید کننده انواع فنر پیچشی با ابعاد سفارشی با دقیق ترین ماشین آلات فنر سازی بصورت انبوه با کیفیت ساخت بالا را فراهم نموده است. در تولید فنر پیچشی از مفتول ۰.۱ تا ۳۲ میلیمتر استفاده می گردد و با قابلیت تولید فنر با سطح مقطع های گرد، بیضی و همچنین چهارگوش نیز امکانپذیر است. در ساخت فنر پیچشی از آلیاژ فولاد ضد زنگ و فسفر برنز نیز استفاده می گردد. تیراژ تولیدی فنر پیچشی از تعداد 1 میلیون فنر به بالا بوده و همچنین تلرانس تولید فنر بر طبق DIN۲۰۸۸ محاسبه می گردد.

قیمت و خرید فنر پیچشی

قیمت فنر پیچشی به متغیرهایی همچون نوع آلیاژ بکار رفته در تولید فنر، تیراژ، نوع پیچیدگی طراحی و تولید فنر و موارد دیگر بستگی داشته و همچنین نوسانات بازار در قیمت فنر پیچشی موثر است. بنابراین با کارشناسان فنر سازی پارس فولاد امیر تماس حاصل فرمایید تا برآورد دقیق، انجام شود.

خانه محصولاتتماسارتباط با ما