فنر کششی

فنر کششی چیست؟

فنر کششی از فنرهای پر کاربرد در صنایع مختلف بوده که با توجه به کارایی های متعددی که این فنرها دارند بسیار مورد توجه قرار گرفته است. کارکرد فنر کششی به این صورت بوده که دو طرف فنر که اکثرا بصورت قلاب شکل است، به دو قطعه مورد نظر متصل شده و چنانچه این دو قطعه نیاز به جدا شدن از یکدیگر را داشته باشند، فنر در جهت بالعکس عمل کرده و دو قطعه را به طرف یکدیگر نزدیک می کند.

کاربرد فنر کششی

با توجه به مزایای فنر کششی، این نوع از فنر کاربرد های فراوانی دارد که به آن ها اشاره می کنیم. فنر کششی در صنعت خودرو سازی، ساخت انواع ماشین آلات پیشرفته، ساخت انواع لوازم خانگی، لوازم مهندسی پزشکی و … کاربرد دارد.

فنر کششی
فنر کششی

تولید فنر کششی

طراحی و تولید فنر کششی با استفاده از تکنولوژی روز و بروزترین تجهیزات و ماشین آلات، توسط فنر سازی پارس فولاد امیر با بالاترین میزان دقت و استفاده از مرغوب ترین متریال ها و آلیاژ های مفتول جهت ساخت محصولی با کیفیت با عمر و دوام بالا.

انواع فنر کششی

فنر کششی بر اساس کاربردی که دارد، در انواع مختلفی طراحی و تولید می گردد و باید از قطعه مورد نظر شناختی کامل داشت تا بتوان انتخاب درستی برای نوع فنر کششی داشت. بصورت کلی فنر های کششی در سه نوع : قلاب دار، کونیک و شاخک دار تقسیم بندی می شوند.

با توجه به اینکه فنر های کششی در ورزش و بدنسازی کاربرد های فراوانی دارند این فنر در مدل های فنر بندسازی برای تقویت عضلات سینه، فنر برای دراز نشست برای تقویت عضلات شکم و فنر کششی 3 کاره تولید می گردد.

قیمت و خرید فنر کششی

در بازار انواع مختلفی از فنر های کششی موجود است که بسیاری از این فنر ها کیفیت خوبی نداشته و بعد از گذشت زمان، کارکرد اولیه خود را از دست می دهند. بنابراین توصیه می گردد از مراکزی اقدام به سفارش و خرید فنر کششی نمایید که دارای سابقه باشند.

فنر سازی پارس فولاد امیر با سال ها تجربه و سابقه درخشان در زمینه تولید فنر کششی و همچنین استفاده از کارشناسان مجرب، امکان طراحی و تولید انواع فنر کششی بصورت سفارشی و تولید انبوه را دارا می باشد. با توجه به نواسانات قیمت فنر و همچنین نوع متریال و آلیاژ بکار رفته در ساخت فنر کششی، جهت استعلام قیمت فنر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

تولید فنر کششی
تولید فنر کششی
خانه محصولاتتماسارتباط با ما