تولید فنر فرم دار

4/5 - (2 امتیاز)

معرفی انواع خار فنری در فنر سازی

امروزه فنر ها نقش پر رنگی در صنایع و ساخت وسایل و تجهیزات پیشرفته ایفا میکنند. فنر ها بر اساس کاربردی که دارند به اشکال مختلف طراحی و تولید می گردند. از فنر های بسیار پر کاربرد، خار های فنری می باشند که نوعی فنر فرمینگ بشمار می روند. در ادامه با انواع مختلف خار فنری در فنر سازی آشنا می شویم.

فنر فرمینگ

قبل از معرفی انواع خار فنری بهتر است با فنر فرمینگ بیشتر آشنا شویم. فنر فرمینگ نوعی از مفتول فرم دار می باشد که در اشکال و اندازه های بسیار متنوع ساخته می گردد. بر خلاف دیگر انواع فنر ، از اصول خاصی تبعیت نکرده و بر اساس نوع قطعه مورد نظر، می تواند به هر شکلی باشد. از پرکاربرد ترین فنر های فرمینگ که بصورت خار فنری تولید می گردند می توان به خار فنری گیره لباس، خار فنری کلید شیشه بالابر خودرو، خار فنری کلید سوکت برق خودرو اشاره داشت که در ادامه به معرفی این خارهای فنری می پردازیم.

تولید کننده انواع خار فنری
تولید کننده انواع خار فنری

خار فنری گیره لباس

گیره لباس از جمله وسایلی می باشد که در عین سادگی بسیار کاربردی می باشد و می توان گفت که بسیاری از ما کم و بیش با آن سرکار داشته ایم. خار فنری بکار رفته در گیره لباس، مهم ترین قطعه در گیره لباس بوده که کارکرد گیره بدون آن میسر نیست و این فنر باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا در استفاده زیاد دچار خرابی نگردد و بخوبی لباس را بر روی بند یا هر وسیله دیگری نگه دارد. فنر گیره لباس یا همان خار فنری گیره لباس نوعی از فنر فرمینگ بوده که بصورت انحصاری برای اولین بار در ایران توسط فنر سازی پارس فولاد امیر با مدرن ترین ماشین آلات ساخت فنر، تولید می گردد.
خار فنری گیره لباس
خار فنری گیره لباس

خار فنری کلید شیشه بالابر خودرو

از قطعات مهمی که در دستگیره بالابر ماشین مورد استفاده قرار می گیرد، خار فنر کلید شیشه بالابر خودرو می باشد که توسط فنر سازی پارس فولاد امیر تولید می گردد. کلید شیشه بالابر خودرو از جمله کلید هایی در خودرو می باشد که بسیار مورد استفاده قرار میگیرد و کیفیت ساخت این خار فنری باید به نحوی باشد که در استفاده مداوم از این کلید، دچار خرابی نگردد. ساخت خار فنر شیشه بالابر خودرو در فنر سازی پارس فولاد امیر با بهترین متریال و آلیاژ ها تولید می گردد و بر اساس نوع کلید مورد نظر خودرو، بصورت سفارشی طراحی و تولید می شود.
خار فنر کلید شیشه بالابر خودرو
خار فنر کلید شیشه بالابر خودرو

خار فنری کلید سوکت برق خودرو

از دیرباز تاکنون از فنر ها در صنعت خودروسازی استفاده می گردد. از فنر در بسیاری از قسمت های خودرو مانند سیستم تعلیق و غیره استفاده می شود. سوکت برق خودرو از جمله قطعاتی است که در سیستم برق خودرو،  مورد استفاده قرار می گیرد. در ساخت سوکت برق خودرو، از خار فنری استفاده می گردد که موجب جمع و باز شدن سوکت و قرار گرفتن آن در محل مورد نظر میگردد. فنر سازی پارس فولاد امیر، از پیشگامان تولید انواع خار فنری بوده و اولین تولید کننده خار فنر کلید سوکت برق خودرو بصورت مکانیزه در ایران می باشد.
خار فنر کلید سوکت برق خودرو
خار فنر کلید سوکت برق خودرو
خانه محصولاتتماسارتباط با ما